Zagęszczanie rzęs

zagęszczanie rzęs

Dlaczego niektóre z nas naturalnie mogą poszczycić się gęstymi, uwodzicielskimi rzęsami, a inne stale muszą maskować słabe osłabione włoski? Czy to tylko sprawka natury? Rzeczywiście, z pewnością część kobiet zawdzięcza piękną oprawę oczu dobrym genom, jednak wiele z nich po prostu wie jak zadbać o rzęsy.

Czy można zagęścić rzęsy maskarą?

Najlepsze są proste rozwiązania. Niestety, nawet profesjonalna maskara nie pozwoli na efektowne zagęszczenie przerzedzonych rzęs. Tusz ma przede wszystkim za zadanie usztywnić i podkreślić kolor naturalnych włosków. Jego cząsteczki są w stanie je wydłużyć i pogrubić, co może dać efekt zagęszczania, jednak w przypadku rzadkich włosków nie będzie on spektakularny. Dlatego, jeśli chcesz zagęścić rzęsy, musisz zadbać o to, aby zwiększyć liczbę włosków. Do wyboru masz dwa rozwiązania. Możesz zdecydować się na zagęszczenie rzęs w salonie kosmetycznym lub odżywić naturalne włoski, pobudzając ich wzrost.

Zagęszczanie rzęs w salonie kosmetycznym

Zagęszczanie rzęs w salonie kosmetycznym to czasochłonny zabieg, który trwa od dwóch do trzech godzin. Klientki do wyboru mają uzupełnienie naturalnych rzęs włoskami syntetycznymi, jedwabnymi lub tymi pozyskiwanymi z sierści norki syberyjskiej. Najczęściej spotykane metody objętościowe to 2:1 (do jednej naturalnej rzęsy doklejane są dwie sztuczne) lub 3:1 (do każdego włoska przymocowywane są trzy kolejne). Rzęsy zagęszczone tymi metodami wyglądają naturalnie i pięknie się układają. Nie wymagają też tuszowania – zwykle wystarczy je przeczesać szczoteczką lub nałożyć na nie odżywkę. Efekty zabiegu utrzymują się około trzech tygodni. Niestety, zwykle sztuczne zagęszczenie rzęs jeszcze bardziej osłabia naturalne włoski.

Krótkotrwałą metodą na zwiększenie objętości górnych rzęs jest doklejenie sztucznych kępek pomiędzy naturalnymi włoskami na linii ich wyrastania. Można kupić je w drogerii i założyć samodzielnie lub skorzystać z usług salonu kosmetycznego. Rzęsy opracowane tą metodą wyraźnie zyskują na objętości. Niestety, kępki dość szybko odpadają, często wyrywając przy tym naturalne włoski, a kleje wykorzystywane do ich przymocowania dodatkowo je niszczą.

Czy warto zwiększyć objętość dolnych włosków?

Zagęszczanie rzęs w salonie kosmetycznym dotyczy nie tylko włosków na górnej powiece. Metodami stosowanymi w ich przypadku można także zagęścić krótsze, dolne włoski. Zabieg tego typu pozwala dopełnić makijaż oka. Zabieg szczególnie rekomendowany jest kobietom, które mają bardzo słabe dolne rzęsy lub włoski są jasne. Dzięki zagęszczeniu dolnych rzęs można podkreślić oprawę dolnej powieki, uzyskując efekt „otwartego oka”.

Uwaga! Sztuczne zagęszczanie rzęs szkodzi naturalnym włoskom

Najbardziej szkodliwe dla naturalnych rzęs jest ich samodzielne zagęszczanie przy użyciu dostępnych w drogeriach kępek. Sztuczne włoski nie dość, że są nietrwałe, to do tego często podczas odklejania wyrywają te naturalne. Warto też wspomnieć o tym, że kondycję rzęs dodatkowo osłabiają dostępne w zestawach kleje, które także sprzyjają ich łamliwości. Bardziej przyjazne naturalnym rzęsom są metody 2:1 i 3:1 stosowane w salonach kosmetycznych. Wykwalifikowany personel gabinetów potrafi zagęścić rzęsy, tak aby jak najmniej zniszczyć naturalne włoski. Dodatkowo zwykle w zabiegach objętościowych wykorzystywane są hipoalergiczne, delikatne kleje. Niestety zagęszczanie tego typu znacznie obciąża rzęsy.

Naturalne metody na piękne rzęsy

Najlepszą metodą na piękne i zagęszczone rzęsy jest ich odżywianie. Choć efekty nie będą widoczne zaraz po nałożeniu odżywki, tylko pojawią się po kilku tygodniach jej stosowania, z pewnością będą długotrwałe. Aby skutecznie poprawić kondycję rzęs, należy dobrać odpowiedni kosmetyk. Najlepiej sięgać po odżywki złożone z naturalnych składników, takie jak np. Miralash, które nie uczulają i nie obciążają włosków.

Rzęsy możesz także odżywić naturalnymi składnikami, które są w każdym domu. Kondycje włosków poprawi smarowanie ich oliwą z oliwek lub wazeliną. We wzmocnieniu rzęs pomoże także olej rycynowy. Trzeba jednak przy tym zachować ostrożność, ponieważ nadmiar preparatu może skutkować opuchlizną powiek.

4.8 (96.67%) 24 votes