Naturalne metody przedłużania rzęs

metody przedłużania rzęs

Krótkie, rzadkie i blade rzęsy to problem wielu kobiet. Podkreślenie słabych włosków to nie lada wyzwanie, a efekt, który można osiągnąć za pomocą maskary, zwykle jest niezadowalający. Często rozwiązaniem jest uzupełnienie i wydłużenie rzęs sztucznymi włoskami. Można też poprawić ich stan za pomocą odżywki. Przedstawiamy wady i zalety najpopularniejszych metod przedłużania rzęs.

Rzęsy w paskach

Doklejanie rzęs w freskach to najczęściej wybierany sposób przedłużania rzęs na jeden wieczór. Największą zaletą szablonów jest możliwość ich samodzielnego nałożenia – wystarczy dociąć pasek, posmarować go klejem i nanieść na linii rzęs na odtłuszczoną powiekę. Ich użytkowniczki cenią sobie także ogromny wybór rzęs tego typu dostępny w drogeriach – oprócz klasycznych włosków, na rynku znajdziemy choćby kolorowe freski z piórami, które świetnie uzupełnią nietuzinkową, wieczorową stylizację. Rzęsy w paskach są także stosunkowo tanie.

Niestety, sztuczne rzęsy w paskach mają tendencje do odklejania. Zdarza się, że freska odpadnie jeszcze na imprezie, co może sprawić niemały kłopot. Kolejną wadą szablonów jest to, że wyglądają one dość sztucznie, a miejsce ich naklejenia jest widoczne, przez co trzeba je maskować eyelinerem. Ponadto kleje, którymi przyklejane są paski, niszczą naturalne rzęsy, a ich odklejanie sprzyja wyrywaniu własnych włosków.

Przedłużanie i zagęszczanie włosków za pomocą kępek

Rzęsy w kępkach to produkt, który można kupić w drogeriach nawet za kilka złotych. Dostępne są w trzech długościach, w wariancie z ułatwiającymi doklejanie supełkami albo bez nich. Zaletą tej metody przedłużania rzęs jest możliwość ich wyraźnego zagęszczenia – kępki przykleja się pomiędzy naturalnymi włoskami, na linii ich wyrastania. Można nakładać je samodzielnie. Kępki po delikatnym zdjęciu można wykorzystać jeszcze raz.

Nakładanie rzęs w kępkach wymaga dużo wprawy i jest czasochłonne. Sztuczne włoski są bardzo delikatne i łatwo uszkodzić je już podczas wyjmowania ich pęsetą z opakowania. Mają także krótką trwałość – zwykle odpadają po kilku dniach. Ponadto klej, którym przymocowywane są do powieki, osłabia naturalne włoski.

1:1, 2:1 i 3:1, czyli metody przedłużania rzęs w salonie kosmetycznym

Przedłużanie rzęs w salonie kosmetycznym daje najtrwalsze efekty – doczepione włoski utrzymują się nawet do sześciu tygodni. Oprawa oka wygląda przy tym bardzo naturalnie, szczególnie jeśli rzęsy przedłużane są włoskami jedwabnymi lub tymi z futra norki syberyjskiej. Techniki 2:1 oraz 3:1 (ich nazwy oznaczają liczbę sztucznych włosków doczepianych do jednego naturalnego) pozwalają spektakularnie zagęścić rzęsy, a 1:1 efektownie je pogrubia i przedłuża. Ponadto metody przedłużania rzęs stosowane w gabinetach niszczą naturalne włoski tylko w niewielkim stopniu. Do nakładania rzęs wykorzystywane są hipoalergiczne, delikatne kleje.

Przedłużanie rzęs w gabinecie kosmetycznym ma jednak także pewne minusy. Przede wszystkim jest czasochłonne – zabieg trwa nawet do trzech godzin, a do tego sporo kosztuje. Ponadto należy zaznaczyć, że techniki 2:1 i 3:1 znacznie obciążają rzęsy, dodatkowo osłabiając już przerzedzone włoski.

Blink&Go

Zabieg Blink&Go (spotykany także pod nazwą Blink&Express) to metoda przedłużania rzęs, z której można skorzystać w niektórych gabinetach kosmetycznych. Przypomina technikę 1:1, jednak sztuczne włoski przyklejane są jedynie do niektórych rzęs. Jej największymi zaletami jest naturalny wygląd i efektowne przedłużenie włosków. Zabieg trwa zwykle około 30 minut i jest tańszy niż opracowywanie każdej z rzęs z osobna.

Włoski opracowane techniką Blink&Go są wyraźnie nierówne, co może przeszkadzać niektórym kobietom. Ponadto ta metoda przedłużania rzęs jest stosunkowo nietrwała. Doklejone włoski utrzymują się zwykle nie dłużej niż dwa tygodnie.

Naturalne metody przedłużania rzęs

Najskuteczniejszą naturalną metodą przedłużania rzęs jest ich odżywianie. Stosowanie skutecznych preparatów pozwala trwale wzmocnić włoski, zwiększyć ich grubość i gęstość. Odżywka jest prosta w użyciu – zwykle wystarczy nakładać ją raz dziennie, po wieczornym zmyciu makijażu. Na rynku można spotkać kosmetyki, które dla uzyskania optymalnych efektów nakłada się przez określony czas, (np. serum do rzęs Miralash należy stosować codziennie przez trzy miesiące, a później wystarczy nanieść go raz albo dwa razy w tygodniu) lub te do ciągłego stosowania.

4.9 (97.22%) 36 votes