Jak wzmocnić rzęsy?

jak wzmocnić rzęsy

Przyczyn osłabienia rzęs jest wiele. Ich łamliwości i wypadaniu mogą sprzyjać zła dieta, nieodpowiednie kosmetyki, przedłużanie włosków, a nawet czynniki genetyczne. Jeśli twoje rzęsy są słabe i łamliwe, zadbaj o to, aby przywrócić je do formy. Oto kilka prostych rad jak wzmocnić rzęsy.

Postaraj się ograniczyć szkodliwe czynniki

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Czas życia przeciętnej rzęsy to około cztery miesiące, dlatego decydując się na zabiegi negatywnie wpływające włoski, trzeba mieć na uwadze to, że ich odbudowa jest czasochłonna. Przedłużanie, henna, trwała ondulacja, a nawet stosowanie zalotki mogą znacznie osłabić rzęsy. Oczywiście nie znaczy to, że powinnaś zupełnie zrezygnować z ich upiększania – wystarczy, abyś robiła to z umiarem. Przede wszystkim zadbaj o to, aby nie niszczyć włosków przedłużaniem. Najlepiej w ogóle zrezygnuj albo znacznie ogranicz doklejanie rzęs w szablonach lub kępkach. Natomiast korzystając z przedłużania włosków w salonie, zachowaj umiar. Większość ekspertów rekomenduje, aby po kilku następujących po sobie zabiegach przedłużenia rzęs zrobić przerwę i umożliwić regenerację naturalnym włoskom.

Rzęsy może osłabić nawet ich codzienne modelowanie. Szczególnie szkodliwa jest mechaniczna zalotka, która łamie i osłabia włoski. Nieco lepiej sprawdzają się urządzenia elektryczne, które dzięki wykorzystaniu temperatury, czynią włoski bardziej podatnymi na układanie. Należy jednak uważać, aby zalotka nie była zbyt rozgrzana, ponieważ wysoka temperatura może zniszczyć rzęsy. Wypadaniu włosków sprzyja także zbyt intensywny demakijaż.

Zadbaj o odżywienie rzęs

Najlepszą metodą na to jak wzmocnić rzęsy, jest zastosowanie dobrej odżywki. Czym powinien cechować się skuteczny preparat? Najczęściej spotykane składniki odżywek to kwas hialuronowy, panthenol, kreatyna, witaminy E i B12, a także skrzyp, aloes czy zielona herbata. Najlepiej, jeśli kosmetyk złożony jest z naturalnych i nieuczulających składników, jak zwiększająca gęstość i długość włosków odżywka na porost rzęs Miralash. Warto wybierać kosmetyki o lekkiej, nietłustej konsystencji, które nie obciążają dodatkowo rzęs.

Odżywianie rzęs to proces długotrwały. Pierwsze efekty korzystania z kosmetyków poprawiających kondycję włosków mogą być widoczne już po kilku tygodniach, jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów ważne jest regularne, kilkumiesięczne stosowanie.

Jak nakładać odżywkę?

Preparaty poprawiające kondycję włosków można nakładać zarówno na naturalne, jak i przedłużone rzęsy. Kosmetyk, zgodnie ze wskazaniami producenta, aplikuje się pędzelkiem jak eyeliner, grzebykiem jak tusz do rzęs albo opuszkami palców jak krem. Zwykle nakłada się go raz lub dwa razy dziennie. Najlepiej robić to wieczorem, już po oczyszczeniu oka z makijażu. Jeśli kosmetyk ma być użyty dwukrotnie w ciągu dnia, pierwszy raz należy nałożyć go rano jeszcze przed użyciem maskary. Odżywkę nanosi się na czyste, osuszone włoski. Trzeba przy tym uważać, aby preparat nie dostał się do oka, ponieważ może spowodować jego podrażnienie.

Jak wzmocnić rzęsy domowymi sposobami?

Najlepiej na kondycję rzęs wpływają gotowe preparaty o delikatnej konsystencji. Jeśli jednak twoje włoski wymagają szybkiego odżywienia i nie masz pod ręką odpowiedniego kosmetyku, wypróbuj domowe sposoby na to, jak wzmocnić rzęsy. Kondycję włosków powinno poprawić posmarowanie ich niewielką ilością oleju rycynowego lub oliwy z oliwek. Możesz je wzbogacić płynną witaminą E z kapsułki. Pamiętaj jednak o tym, że domowa odżywka może podrażnić oko. Jeśli zaczniesz odczuwać szczypanie, zmyj miksturę dużą ilością wody.

Witaminy i minerały

Na poprawę kondycji włosków wpływają nie tylko preparaty stosowane zewnętrznie. Zastanawiając się nad tym jak wzmocnić rzęsy, nie wolno zapominać także o odpowiedniej suplementacji. Do tego, aby włoski były gęste, długie i mocne organizm potrzebuje witamin i minerałów. Dlatego, jeśli nie jesteś zadowolona z ich stanu, spróbuj uzupełnić braki witaminy A, E oraz te z grupy B i biotynę. Zażywaj także preparaty z cynkiem, żelazem, miedzią i krzemem.

4.7 (94.29%) 49 votes