Jak tuszować rzęsy, aby odmłodzić spojrzenie?

jak tuszować rzęsy

Nakładanie maskary to ostatnia czynność, którą wykonuje się podczas makijażu. Z pozoru wszystko wydaje się proste, jednak dla uzyskania dobrych efektów, należy przestrzegać kilku zasad. Podpowiadamy, jak tuszować rzęsy, aby podkreślić oko i odmłodzić spojrzenie.

Nie dopuść do zaschnięcia maskary

Kluczem do pięknie wytuszowanych rzęs jest nie tylko dobra technika nakładania maskary. Równie ważne, co sama aplikacja są jakość tuszu i szczoteczki wykorzystywanych do malowania. Przede wszystkim na rzęsy należy nakładać niezaschnięte kosmetyki. Zbyt długo przechowywana maskara może wysychać, przez co w jej strukturze wytwarzają się grudki, które nieestetycznie wyglądają na rzęsach. W uratowaniu kosmetyku czasem może pomóc dodanie do niego kilku kropel płynu do demakijażu, który przywróci mu dawną strukturę.

Pamiętaj o czyszczeniu szczoteczki

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak ważne dla efektów makijażu jest czyszczenie szczoteczki z maskary. Ta prosta czynność często jest kluczem do tego, jak tuszować rzęsy, tak aby były nieposklejane. Należy ją powtarzać bardzo często. Przede wszystkim jeszcze przed przystąpieniem do tuszowania warto zetrzeć ręcznikiem papierowym z aplikatora nadmiar maskary. Należy robić to przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy i powtórzyć jeszcze raz po zakończeniu tuszowania.

Jak tuszować rzęsy? To proste, wystarczy znać tę technikę

Najpierw zadbaj o to, aby odtłuścić rzęsy – wystarczy, że delikatnie przetrzesz je płynem do demakijażu. Następnie przystąp do tuszowania. Na początku maskarą pokryj końce rzęs, a następnie przeciągnij szczoteczką po włoskach od nasady aż po same końce. Możesz zacząć od najdłuższych włosków w centralnej części powieki, a później kolejno wytuszować te w kącikach. Nakładając tusz, delikatnie poruszaj aplikatorem na boki, dzięki temu włoski się nie posklejają. Czynność powtarzaj przy nakładaniu kolejnych warstw na rzęsy na górnej i dolnej powiece.

Poczekaj pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw tuszu

Dla uzyskania optymalnych efektów na rzęsy nałóż dwie lub trzy warstwy tuszu. Pamiętaj, aby pomiędzy poszczególnymi aplikacjami zaczekać, aż kosmetyk nie zaschnie. Zwykle trwa to około minuty. Jeśli nie chcesz w tym czasie stać bezczynnie przed lustrem, możesz przystąpić do tuszowania drugiego oka. W czasie aplikacji tusz na pomalowanych wcześniej rzęsach z pewnością wyschnie.

Tuszowanie przedłużanych i zagęszczonych rzęs

Zastanawiasz się jak tuszować rzęsy upiększone w salonie kosmetycznym? Zdaniem ekspertów od makijażu nakładanie maskary na sztuczne włoski nie jest konieczne, ponieważ nie zmieniają one barwy i stale mają pożądaną kolorystykę. Jeśli jednak zależy ci na tym, aby dodatkowo podkreślić rzęsy, korzystaj z tuszów przeznaczonych do pielęgnacji rzęs przedłużanych. Mają one specjalną formułę, która nie uszkadza doklejonych włosków, a dodatkowo wzmacnia także działanie kleju.

Kiedy nakładać odżywkę?

Teraz znasz już sposób na to, jak tuszować rzęsy, jednak czy wiesz, kiedy aplikować odżywkę? Przede wszystkim ważne jest, aby preparat nakładać regularnie – tylko codzienne stosowanie pozwoli na wzmocnienie i poprawę kondycji rzęs. Kosmetyk najlepiej jest stosować wieczorem, już po usunięciu codziennego makijażu. Powinno się go aplikować zgodnie ze wskazaniami producenta. Na rynku dostępne są różne rodzaje preparatów. Najpopularniejsze z nich to odżywki wyglądem przypominające maskarę, które nanosi się na rzęsy za pomocą szczoteczki. Często spotykane są także wzmacniające kosmetyki skutecznie stymulujące porost rzęs, takie jak np. Miralash, które nakłada się na linii wyrastania włosków, podobnie jak eyeliner. W drogeriach można dostać także regeneracyjne kremy do rzęs.

Czym różnią się szczoteczki do tuszowania rzęs?

Na rynku można znaleźć bogaty wybór maskar, które różną się nie tylko właściwościami, ale także rodzajem aplikatora. Skręcona szczoteczka o miękkich włoskach lub ta z grubym gumowym włosiem nada rzęsom objętości. Do wydłużenia i oddzielenia rzęs lepiej natomiast nada się grzebyk lub prosta szczoteczka o gęstych włoskach. Rzęsy podkręcisz szczoteczką w kształcie klepsydry lub półksiężyca, a aplikator zakończony kuleczką pomoże wytuszować długie, opadające włoski.

4.9 (97.65%) 17 votes